cs

— Astrální cestování —

Lidé mohou vystoupit ze svého těla, vykonat duševní cestu a pak se opět vrátit do svého fyzického těla. Navíc dokáží popsat, co se dělo na vzdálených místech, o kterých jinak nemohli mít žádné informace. A právě toto jsou prvotní myšlenky, které vás dovedou až k astrálnímu cestování, které je pro nás zcela přirozené. Poznáváme život nezávisle na těle, což nás probouzí do vyšších stavů vědomí.

Vystoupit krátkodobě svou duší z těla, čili provádět astrální cestování, lze uskutečnit mnoha způsoby. Ukážeme vám návod od mnoha cestovatelů, kteří jej uvedli do jednoduché dokonalosti. Žádné zbytečnost, ale astrální výstup. Postup si můžete upravit podle svých potřeb, jak to budete cítit vy, neboť od dětství jsem intuitivně zažíval vystupování i při jízdě v dopravním prostředku - u každého to bude proto jiné a bude potřebovat jinou hloubku praxe.

VLASTNÍ JÁ

V začátku musíme přijmout, že vlastní JÁ se skládá ze 3 těl:

 1. fyzického (hmotného),
 2. astrálního (charismatické, neboli duše)
 3. a mentálního (vědomí, neboli duch).

Tato 3 těla jsou spojena astrální matricí, která zajišťuje bezpečný návrat do těla. Můžeme si to představit jako vodítko, kterým jsme jištěni proti ztrátě našich těl.

Stejně, jako se pekař učí péct chléb od začátku a až po několika letech se stává mistrem, tak je nejvhodnější, abychom astrální vystupování vzali od začátku i my.

Jaký je první výstup

I já jsem měl svůj první výstup poměrně bez přípravy, což bylo ode mě dosti pošetilé, neboť jsem neměl toliko klidnou mysl, ani neovládal síly pro astrální cestování. Tedy plně jsem se dal do ochrany své ochranné bytosti. Důrazně doporučuji nejdříve vše poznat prakticky, než se vrhnete na takovéto cestování. Už jen kvůli šoku, který nastává při prvním navrácení do světa s fyzickým tělem, neboť v astrálním světě nepociťujete žádnou potřebu, touhu... Jediný pocit, který zažíváte, je opojný klid. Vše je v pořádku... Dokud nezačnete ovšem být aktivní, ale to až dále.

Jak na astrální cestování prakticky?

1) Ovládnutí své mysli

Prozatím nejjednodušší a nejúčinnější návod naleznete v článku: Tři stupně k mystickému rozvoji vlastní mysli, část I.

2) Uklidnění těla

 1. Ulehněte na postel, ruce podél těla, nohy natažené, zavřete oči, uklidněte svou mysl.
 2. Začněte si pomocí mysli uvolňovat celé tělo. Nyní dejte vnitřním hlasem vědět Univerzu, pokud Vám bude dovoleno, vystoupit svým astrálním tělem z fyzického těla a žádejte o ochranu a správné vedení, pouze chcete nahlédnout polehoučku....
 3. Nikam nepospíchejte, záleží zde doopravdy jen na vašich schopnostech a nevyplatí se nikam pospíchat. Začněte se uvolňovat od malíčku chodidel, postupně po kolena, stehna, kyčle, až po bříško.
 4. V této chvíli lze často cítit brnění v břiše a nemožnost hýbat nohama. Pěkně pomaličku polehoučku uvolňujte celé tělo dál až po hrudník, levou ruku, pravou ruku - od prstů až po ramena, krk, obličej, celou hlavu.
 5. Stále mějte pevně myšlenku, že chcete vystoupit astrálním tělem z hmotného těla, poznat sféry a vrátit se do hmotného těla.
 6. Nyní jste své hmotné tělo uvedli do stavu úplné uvolněnosti a právě v této chvíli se začíná lehce oddělovat astrální tělo od fyzického. Můžete cítit, jako když se od vašich fyzických nohou začínáte oddělovat, jako kdybyste se trošinku vznášeli, jen trošku se vaše astrální tělo vznáší nad fyzickým tělem, asi 1-4cm.
 7. S uvolňováním pokračujte dále až k bříšku a pak k hrudníku a k hlavě. V této chvíli je často cítit silné brnění v břiše, až nepříjemné motání hlavy jako na kolotoči a závratě. Nyní je to opět jen na vás, překonejte svůj vnitřní strach.

3) Překonání strachu

Již víte, jak máte ovládnout a uvolnit mysl, proto strach překonáte oprávněně a pokračujete dále. Můžete i plně přijmout, že je o Vás postaráno a jste v bezpečí díky vašim ochranným bytostem/Silám.

4) Metoda výstupu

1) Jakmile zjistíte, že jste v bezpečí, astrální tělo se najednou oddálí a vy se vznášíte asi 20 cm nad svým fyzickým tělem.

Je to velmi zajímavý pocit... Najednou se vznášíte a koukáte na to tělo pod Vámi ve smyslu: "Co to je, k čemu ten kus něčeho pode mnou...")

2) Snažte si pomocí svého astrálního těla sednout, vnímejte ho stejně jako tělo fyzické, avšak když chcete pohnout rukou, tak fyzickým tělem nehýbete - ono to v tomto stavu uvolnění nejde, ale hýbejte tělem astrálním - doslova cítíte svou ruku, jak se hýbe, a přitom fyzické tělo leží na posteli. Takto i s druhou rukou, nohama, hrudníkem, hlavou. Budete cítit sami sebe a budete překvapeni, že jste něco jiného, než co leží na posteli...

Reálná zkušenost

Dále to již půjde samo.... Může se Vám ale stát, že namísto toho, abyste se procházeli po svém bytě, tak se ocitnete v prostoru jiném. V astrálním světě osobním, či jiném, proto je možné se na to připravit zde: Jaké je to v různých astrálních světech? Včetně posmrtného!

Kdy nejlépe provádět astrální cestování?

Výstup byl pro mě nejsnazší mezi třetí a pátou hodinou raní, kdy je fyzické tělo unavené, ale ostatní těla i mysl přitom fungují normálně. Proto i pokud pomáhám přátelům k výstupu z těla, tak jsme spolu přes celou noc.

Nechce to být unavený, proto je vhodné se podpořit zeleným čajem, jenž podporuje mysl. Káva je však naopak zcela nevhodná, neboť nabuzuje tělo.

Jde vám o takový stav, kdy fyzické tělo je tak unavené, že se motá a nutně potřebuje spát a do mysli vstupují až euforické myšlenky. Vypozorovali jsme největší úspěch, když si v té chvíli učiníte něco proti usnutí, jako opláchnutí obličeje studenou vodou, nebo se napijete zeleného čaje, a půjdete na praxi.

Pro večerní popíjení čaje u meditace se nám nejlépe osvědčilo toto čajové sklo, které přispěje k chuťovému zážitku a přitom přenechá mysl volnou ohledně teploty čaje.

Jistě však využívejte tyto berličky, jen kdyby Vám to běžným způsobem stále nešlo...

Buďte v bezpečí

 • Vždy nejprve zvládněte ovládat svou mysl (ZDE),
 • pokud to nezvládáte a přesto chcete cestovat, pak mějte na paměti, že nejlépe ještě před výstupem si udělejte okolo sebe ochranu (ZDE), která slouží pro uchování čisté mysli.

Návrat do těla

 • Když chceme zpět z astrálního těla do fyzického, stačí mít pouze samotnou myšlenku na výstup.
 • V případě potřeby vytvořte tuto ochranu a pak již vstup do hmotného těla bude okamžitý.

Cesty dále a komunikace s bytostnými

Pokud byste došli tak daleko, že byste viděli bytosti a chtěli s nimi mluvit - pak musíte mít na paměti, že je nemáte nikdy oslovovat. Bytosti Vás nezajímají - teď NE! Vy chcete zažít výstup astrálním tělem - komunikace s bytostmi je další krok, až když bude velmi zkušení. Je to bezpečné, ale do začátku se musíte naučit základy. Opět stejně jako cokoliv jiného. Nikam nespěchejme, času dosti a vyplatí se to.

After-Astral napojení

Jakmile se vám povede vystoupit, tak vám bude přicházet ještě několik dnů spousty informací a mnoho myšlenek z jiných světů - dojmy, intuice... Vy začnete duchovně více vnímat, budete otevřenější (i zranitelnější), musíte se naučit svou novou vlastnost-schopnost-zážitek používat. Až když budete mít vše pod plnou kontrolou, tak mluvte s bytostmi, zde je ale na místě studium cesty Vládce Síly. Může se ale také stát a stává se, že se ve vás něco intuitivně probudí a vy najednou víte co máte dělat, jak a proč... V tom případě je to na vás a gratuluji k nejlepší možné cestě.

Cestujte šťastně

Hlavní je vše brát s optimismem a doopravdy vesele, berte to formou hry, dětské hry, a cestování půjde. Na nic netlačte, mějte ze sebe a svého snažení radost. Vždyť minimálně na sobě hodně duchovně pracujete a všechno za to stojí.

Za jak dlouho vystoupím krátkodobě z těla?

Byl jsem hodně neznalý a zkoušel tento postup s důvěrou a dětskou hravostí každý večer před spaním po 9 měsíců - vážně - udělejte si z toho zvyk.... A až po této době se mi to povedlo, ale s tím, že jsem prvně v životě požádal vnitřním a vážným, důvěrným a upřímným hlasem - vycítil jsem konečně naplno žádost k Bohu (můžete nahradit za Univerzum/Přírodu/atd...) o astrální cestování. Až poté se mi to povedlo. Proto Vám i píši takto dlouhý postup, vše s detaily a pravdivě.

Vynaložená poctivá snaha za to stojí.

Existuje snazší cesta?

1) Workshop Astrální cestování

naučte se astrálně cestovat přímo s námi. Nechte se inspirovat úspěšnou astrální cestovatelkou Šárkou:

"Vystoupila jsem astrálně ze svého těla! Podívala jsem se oknem ven a napadlo mě, že vlastně můžu procházet stěnou, a tak jsem udělala dva kroky skrz a ona se rozestoupila, jako by ji do prostoru jen někdo promítal. Stála jsem na nějakém okraji vně stěny, nakláněla se dolů z druhého patra a cítila svěží noční venkovní vánek a měla jsem z toho radost...

Opravdu zajímavé bylo, že jsem se v průběhu zážitku každou chvíli vracela zevnitř do těla a jen nenápadně kontrolovala, jak je na tom, a při tom se můj zážitek vůbec nepřerušoval. Chodila jsem do těla záměrně i proto, že jsem se bála, abych po probuzení vše nezapomněla, a tak jsem se vždy maličko vzbudila, abych si každý kousek děje uložila vědomě do paměti.

Astrální cestování je úžasné a na Workshop astrálního cestování jste mi ukázali, jak na to!

Moje tělo opravdu spalo a po probuzení jsem byla svěží a dosyta vyspalá a říkala jsem si, že tímto se skutečně prodlužuje život, že se dá vědomě žít i v době spánku - a to byl úžasný pocit!

Dá se opravdu vědomě dostat z těla, aniž by člověku hrozila smrt, a tento stav se dá vědomě ovládat a vycvičit se v něm. Vlastně jsem se ocitla na prahu úplně nového dalšího světa a moc ráda bych ho aspoň trochu (nebo i více) prozkoumala! :-)"

Celé vyprávění od astrální cestovatelky Šárky na:
Jak jsem astrálně cestovala po Workshopu Astrální Cestování

2) Cestování mentální

slouží jaký dobrý nácvik, je rozhodně méně náročné, bezpečnější a v podstatě velice podobné. Jen při něm neprožíváme toliko emocí a nejsme schopni přijmout detaily z běžného světa. Astrální tělo zůstává v hmotném těle a cestujeme svým vědomím. Dočtete se o tom v Cestování svým duchem

3) Reálné zážitky v Liberci

Soukromě vždy jednomu zájemci pomáháme zcela od začátku až po úplné vystoupení v bezpečných a příjemných terapeutických prostorách. Ve vybrané večery od 20 hodin do rána. Pokud máte zájem, koukněte na článek jaké to u nás je, kde naleznete i formulář pro naše setkání Vycestoval s námi - ASTRÁLNĚ!

"Vystoupil jsem z Matrixu a vím, že není cesty zpět. Ale kdo by o to vlastně stál, že? ..."
Petr

Jak by probíhalo mimotělní cestování u vás? Můžete se připravit na astrální či mentální cestování skrze naše osobní zkušenosti. Nejen teoreticky, ale především prakticky. S námi to zvládnete! Můžete zažít přípravu na prozření zcela bezpečně v nově rekonstruovaných libereckých prostorách. Domluvte si sezení se Sidrisem.

4) Tip pro silné astrální tělo za 44 Kč

Sidris: "Vždy mimotělně vycestuji skrze svou snahu, ale daří se mi výstup i s pomocí přírodními rostlinami AY! Energy, které mají původ v nejčistších pralesích tohoto světa.

Rostliny pocházejí ze šamanské části Jižní Ameriky a Afriky, tedy jejich duch jde velmi dobře využít. Do půl hodinky po probuzení jsem si nasypal jeden a půl balíčku do vody, vypil a po 20 minutách usedl k meditaci.

Požádal jsem ducha přívětivých rostlin, aby mi zjevily svou sílu ... a ... na asi deset vteřin jsem se ocitl svým astrálním tělem u stropu! Pak mě ihned tělo stáhlo zpět.

Zkoušeli to i přátelé a minimálně měli zajímavé zážitky po několik hodin o silnějším vědomí a ducha. Tyto rostliny jsem si tak oblíbil i pro běžný život.

Nezaručuji, ale říkám, že na mě působí dobře. Přesto rozhodně doporučuji jít cestou sebeovládání, přesně jak uvádím v tomto návodu."

5) Inspirace z příběhů mimotělních cestovatelů

Zaujala vás možnost poznat mimotělní cestování? Poznejte více o astrálním a mentálním cestování a nechte se inspirovat mnoha příběhy. Ty nejlepší naleznete v rubrice ZDE.

6) Poznání minulých životů skrze regresní terapii

Nebo vás zajímá možnost poznat svůj život zcela do hloubky? Do hloubky mnoha životů? Jak by probíhalo poznání minulých životů u vás? Poznejte více o regresní terapii pro návrat do minulých životů a příběhy, které můžete zažít zcela bezpečně v nově rekonstruovaných libereckých prostorách. Více ZDE. Zde nám naprosto prakticky dává mentální cestování schopnost ponořit se zcela libovolně do času...

7) Máte otázky? Podělte se o ně v živém vysílání:

Dejte nám je do živého vysílání na Facebook + v článku najdete archiv proběhlých videí

Poznejte své schopnosti v praxi s Láskyplným světem!

Vycestoval s námi - ASTRÁLNĚ

Šárka: Jak jsem astrálně cestovala po Workshopu Astrální Cestování

Láskyplný svět o astrálním cestování v časopise Rytmus života

Láskyplný svět v rádiu Čas o astrálním cestování

Potřebujete pomoci? Setkejme se

Recenze, zkušenosti, aneb nechte se dále inspirovat mimotělními zážitky

Zažijte důkazy sami na sobě, že Astrální cestování existuje!
Tři mimotělní zážitky: Mentální / Lucidní / Nezměrně nicotné
Je astrální cestování nebezpečné?
Vzácný zážitek zrození vesmíru a duté planety!
Mimotělní cestovatel se vrátil ze vzdáleného vesmíru
Samuel, cestovatel sférickými světy
Astrální cestování jednoduše!
Zbavte se obav ze smrti jednou provždy
Odhalení posmrtné komunikace se zemřelým
Milující vzkaz z posmrtného života
Navrácení duše
Jaké je to v různých astrálních světech? Včetně posmrtného!
Astrální a Duchovní cestování, postupné probouzení schopnosti
Očista prostoru, vymítání duchů v praxi
Mimotělní duchovní cestování, let a setkání s domorodými přáteli
Domácí učitel meditace - film
Jak na problémy při astrálním i mentálním cestování

Samovolné opuštění je velmi příjemné, nechme vyprávět Petru

"Už jsem cítila jako by se mi z obličeje slupovala maska, šlo to od nosu. No a byla jsem venku. Pak jsem ten den ještě několikrát vylezla a zkoušela jsem se podívat kde kdo co dělá. Jenže já věděla, kde kdo je a že pracuje, takže to pro mě nebyl dostatečný důkaz, tohle si vymyslím sama. Napadlo mě se podívat na hodiny a hned se vrátit a opravdu ty hodiny ukazovaly čas přesně na minutu
Pak si taky pamatuju, že se stačilo jen otočit a byla jsem jinde. A pak že jsem si pokládala různé otázky a najednou jsem věděla všechno, věděla jsem, že ty odpovědi jsou správné, zvláštní pocit "
Petra, astrální cestovatelka

zdroj