cs

Studenti si při výběru budoucí univerzity všímají hlavně jejich kvalit. Na univerzity s dlouholetou tradicí a dobrou pověstí se hlásí velké množství potenciálních zájemců o studium. Některé univerzity jsou bohužel proslulé nepříjemnými až děsivými událostmi, které se v jejich prostorách za dobu jejich fungování udály. V mnohých školních budovách dokonce straší, ozývají se tajemné zvuky a po chodbách se prohánějí duchové. 

Univerzita Heidelberg

Ruprechto-Karlova univerzita v Heidelbergu (německy Ruprecht-Karls-Universität, latinsky Ruperto-Carola) je nejstarší univerzita v Německu a jedna z nejstarších v Evropě. Od založení univerzity falckrabětem Ruprechtem I. roku 1386 se skládala ze čtyř fakult: teologické, právnické, lékařské a filosofické. Teprve roku 1890 byl založena pátá fakulta přírodovědecká. Roku 1969 byla univerzita rozdělena na 16 oborových fakult. Podle nového řádu z roku 2002 existuje v současnosti 12 fakult, na nichž v roce 2010 studovalo téměř 29 tisíc studentů. Univerzita je členem League of European Research Universities (LERU) a Coimbra Group.

Během nacistické éry mnoho profesorů z Heidelberské univerzity bylo posláno do koncentračních táborů. Říká se, že v jejich starých učebnách se tabule samy vymažou a nebo jsou často zakryté záhadnými slovy.

Mnoho žen zde bylo internováno do zdravotnického centra univerzity, které bylo sterilizováno jako součást nacistického hnutí eugeniky, a dodnes studenti tvrdí, že stále slyší, jak ženy pláčou a křičí.

Existují také tvrzení, že zápach pálení nadále přetrvává ve vzduchu na místě, kde byly spáleny zakázané knihy před zahájením druhé světové války.

Asi nejznámějším je duch ženy zvaný "Edith"

Gettysburg College 

Gettysbugská škola je soukromá, čtyřletá vysoká škola umění založená v roce 1832. Nachází se v blízkosti pole, kde se odehrála bitva u Gettysburgu.Bitva u Gettysburgu se odehrála ve dnech 1.-3. července 1863 v okolí pensylvánského města Gettysburg. Početně silnější Potomacká armáda Unie (Severu) v čele s generálmajorem Georgem Meadem zde porazila Armádu severní Virginie náležející k ozbrojeným silám Konfederace (Jihu) vedenou generálem Robertem Edvardem Lee. Události u Gettysburgu měly rozhodující vliv na vývoj americké občanské války a bitva je dodnes největším ozbrojeným střetnutím svedeným na severoamerickém kontinentu.

Dodnes prý v budově jsou slyšet výstřely. Spatřeni byli i duchové vojáků a polních doktorů. Nejznámějším duchem je tzv. "modrý chlapec". 

Univerzita sv. Ondřeje, Skotsko

Univerzita v St Andrews (anglicky University of St Andrews) je nejstarší univerzitou ve Skotsku a třetí nejstarší v anglicky hovořících zemích. Byla založena mezi lety 1410 a 1413. Univerzita se nachází ve městě St Andrews, v okrese Fife, na východním pobřeží Skotska. 

V roce 1410 skupina skotských učenců a kněží, kteří opustili univerzitu v Paříži jako důsledek rozkolu v západním křesťanství, vytvořili společnost vysokoškolského vzdělávání v městečku St Andrews zaměřenou na teologii, filozofii, medicínu a právo. Biskup diecéze St Andrews, Henry Wardlaw, této společnosti vzdělanců a učitelů v roce 1411 udělil výsady. Následně, biskup Wardlaw úspěšně žádal avignonského papeže Benedikta XIII. (v exilu v Peniscole) o přidělení statutu univerzity sérií bul, které jsou datovány do roku 1413. 

Školu prý obývá spousta přízraků. vyskytují se zde mlžné postavy, bledé ženy, přízrační mniši, mrtví dudáci a také přízraky lodí! Jedná se prý o nejstrašidelnější budovu ve Skotsku. Nejznámějším cuchem je tzv. "Bílá paní". Má jít o milenku Marie Stuartovny. Když se dozvěděla, že byla skotská královna popravena, zemřela žalem. Dodnes prý zde obchází a usedavě pláče. 

Univerzita nabízí duchařské prohlídky areálu a tak se tam můžete vydat i sami.

University of Northern Colorado  

/ Univerzita - Severní Colorado

Univerzita Severní Colorada ( UNC ) je veřejná bakalářská a absolventská univerzita s přibližně 12 000 studenty a šesti vysokými školami. Univerzita byla založena v roce 1889.  

Tato škola bere své přízraky naprosto vážně a věnovala jim i stránku na oficiálním webu školy.

Asi nejznámějším je přízrak ženy zvaný "Edith". Má jít o ducha šikanované dívky, která se zde oběsila a dodnes si mezi stěnami kampusu hraje s kuličkami. Kromě ní jsou zde viděny mlžné postavy, stíny a ozývají se tajemné zvuky. Dalším duchem je duch jménem Stoney Ghosty, který měl zemřít na předávkování drogami jeho duch je provázen vůní marihuany. Další z příběhu praví, že studenti přinesli do umělecké dílny hlínu a nechali ji položenou na hrnčířském kameni. Později v něm našli obtisknutý obličej. Do místnosti přitom prý nikdo nevstoupil. Jindy zase školník chystal židle na školní inscenaci a později je našel navršené na sobě. Takovýchto příběhů je škola plná.

Univerzita Nagasaki

Na místě dnešní univerzity byla v roce 1857 založena medicínská kolej. Když 9. srpna 1945 shazují Američané bombu na toto město, zabijí 800 místních studentů a pracovníků. Jejich duše mají kampusem univerzity bloudit do dnes. Nejčastěji je slyšet nářek plný bolesti.

Čínská univerzita v Hong Kongu

 Veřejná výzkumná univerzita v Shatinu v Hongkongu byla formálně založená v roce 1963. 

Žena s dlouhými černými vlasy obchází zdejší prostory a oslovuje osamocené muže. Má se jednat o dívku, která si rozsekla tvář, když vyskakovala z vlaku. Nedaleko školy se opravdu nachází trať. Co je tedy pravdy na tomto příběhu?

University College London

University College London (UCL) je veřejná výzkumná univerzita v Londýně (Velká Británie) a jedna ze součástí federální organizace Londýnská univerzita (University of London). Je to největší instituce vysokoškolského vzdělávání v Londýně, největší instituce postgraduálního studia (podle počtu zapsaných studentů) ve Velké Británii a je považována za jednu z hlavních multidisciplinárních výzkumných univerzit na světě (členství ve skupině Russel Group sdružující nejprestižnější výzkumné univerzity). UCL byla první univerzitou založenou na území Londýna, vznikla pod názvem London University v roce 1826, přičemž její zakladatelé se inspirovali radikálními myšlenkami osvícenského filosofa Jeremyho Bethama. UCL byla rovněž jako první univerzita v Anglii zcela nezávislá na církvi, což znamenalo, že studenti sem byli přijímáni bez ohledu na náboženské vyznání, a jako první anglická univerzita přijímala ženy za stejných podmínek jako muže. UCL si též nárokuje označení "třetí nejstarší univerzita v Anglii". 

Zjevuje se zde duch Emma Louisa. Vyslovíte-li její jméno 3x určitě se objeví. Parta studentů to zkusila a slyšela smích a na stěně se objevila napsaná slova "Pomoz mi!" "Zemřít" a "Vražda". Dívka prý měla být zabita zdroj: paracz

 Univerzita Ohio 

Ještě dnes si studenti Ohijské univerzity v amerických Athénách ve státě Ohio povídají o ponurých událostech, které se odehrály na jejich škole a kolejích. Pokoj označný 428 si zde ze strachu nikdo nepronajme a sousední místnosti také zejí prázdnotou. Ptáte se proč? V šedesátých letech (pravděpodobně v roce 1962) zde prý zde prý byla zavražděna teprve devatenáctiletá studentka ekonomie Lisa. Při satanistickém obřadu ji zabili její spolužáci. Vedoucí univerzity ale tvrdí, že se jedná o pouhou smyšlenou historku. Ani v policejních záznamech není o tomto případu ani čárka. I tak se ale studenti bojí a pokoj číslo 428 je už od šedesátých let prázdný. Aby nebylo hrůzy málo, celý areál univerzity prý stojí na bývalém hřbitově. To je ovšem také jen pověst, která má ale spoustu přívrženců. Na místě dnešní univerzitní budovy se měly střetnout dva indiánské kmeny. Mrtvé indiány zde údajně studenti slýchávají dodnes, promlouvají k nim nesrozumitelným jazykem. Studenti mohou v budově potkat i duchy bývalých učitelů nebo členů basketbalového týmu. I kantoři zažívají během pobytu ve škole ne zrovna příjemné pocity. Dokonce se zde zničehonic otevřou dveře nebo okna. Univerzita se se svými paranormálními jevy umístila i v tabulce nejděsivějších budov USA.

 Pennsylvánská univerzita

Další z duchů děsí návštěvníky, studenty i zaměstnance Pennsylvánské univerzity. V univerzitní knihovně se čas od času prochází přízrak Betsy Ruth Aardsmaové (1947-1969), bývalé studentky. Právě v knihovně byla Betsy zavražděna. Vrah jí vrazil nůž přímo do srdce. Nikdy se nepodaří vraha dopadnout. Betsy proto nemá po smrti klid a vrací se na místo, kde byla zavražděna. 

Kalifornská univerzita

Klid není lidem dopřáno ani na Kalifornské univerzitě na Channel Islands. Budova je univerzitou teprve od roku 2002, do té doby zde byla psychiatrická léčebna pro trestance. Ti se zde občas po smrti zjevují a často ubližují místním studentům. Po někom hází různé předměty, někoho zase shazují ze schodů. 

V budově univerzity řádí také poltergeist. Často se záhadně pohybují věci, rozbíjí se přístroje a učební pomůcky, byl zde i nevysvětlitelně spálený elektrický obvod. Studentům i pedagogům nezbývá nic jiného, než si na zlovolného poltergeista zvyknout. 

Drew University

Další americkou děsivou univerzitu najdeme v Madisonu ve státě New Jersey. Ve zdejší Drewově univerzitě straší ne jeden ale hned dva duchové. Tím prvním je manželka zakladatele školy, paní Roxanna Mead Drewová (1799-1876). Její manžel Daniel Drew (1797-1879) slavnostně otevřel školu v roce 1867. Duch Roxanny patří mezi ty hodné. Druhý duch školy také nikomu neškodí. V klidu se po škole prochází přízrak oběšeného studenta, který po chvíli zmizí.

 Illinoiská univerzita

V budově univerzity řádí také poltergeist. Často se záhadně pohybují věci, rozbíjí se přístroje a učební pomůcky, byl zde i nevysvětlitelně spálený elektrický obvod. Studentům i pedagogům nezbývá nic jiného, než si na zlovolného poltergeista zvyknout.

Další americkou děsivou univerzitu najdeme v Madisonu ve státě New Jersey. Ve zdejší Drewově univerzitě straší ne jeden ale hned dva duchové. Tím prvním je manželka zakladatele školy, paní Roxanna Mead Drewová (1799-1876). Její manžel Daniel Drew (1797-1879) slavnostně otevřel školu v roce 1867. Duch Roxanny patří mezi ty hodné. Druhý duch školy také nikomu neškodí. V klidu se po škole prochází přízrak oběšeného studenta, který po chvíli zmizí.

Drew University, New Jersey / foto: www.flickr.com

Přízrak v šedé uniformě řádí v Illinoiské univerzitě ve městě Urbana - Champaign.
Ten zde děsí studenty, ale vždy brzy zmizí. Známé jsou ale i dva případy, kdy duch studentům způsobil menší újmu. Prvním známým a nezapomenutelným setkáním s přízrakem je ten z roku 1987. Tehdejší studentka jménem Katherine ducha potkala na schodišti a ten ji velmi vylekal. Dívka před ním utíkala, když se však otočila, po muži v šedém jako by se zem slehla. Nikdo studentce nevěřil, že v budově straší a ducha považovali za její opileckou vidinu. V roce 2007 ale šedý přízrak řádí znovu. Obětí je mladý student, který po setkání s duchem skončí svázaný ve skříni. Od té doby ale duch nikomu jinému neublížil.