cs

— Věznice —

Stránka je ve výstavbě

Alcatraz

Alcatraz. Bezesporu nejslavnější věznice světa ležící na ostrově uprostřed Sanfranciského zálivu je už desítky let považována za jedno z nejstrašidelnějších míst světa. Proč tomu tak je?

Už před mnoha staletími věřily indiánské kmeny, že na ostrově ožívají duchové. A ačkoliv se bílí kolonisté indiánským legendám zpočátku jen smáli, velmi rychle pochopili, jak zvláštní místo to je. V 19. století, kdy na Alcatrazu stála pevnost fungující jako válečný tábor, se tradovalo, že tam straší. Vše ovšem naplno vypuklo až ve století 20, kdy se místo stává vězení pro ty nejhorší zločince.

Uškrcen v cele

Nejhorší má být bývalý blok D, kde se nacházela tzv. "díra" - samotka, ve které prý mnoho lidí zešílelo. V roce 1940 přivolal jeden zde zavřený vězeň dozorce se slovy, že v cele viděl podivnou postavu, které ve tmě svítily oči. Ti to považovali za výmysly a znovu ho zavřeli. "Ráno následujícího dne zjistili, že je vězeň mrtvý. V obličeji měl výraz zděšení a na krku stopy po škrcení. Někteří věřili, že ho uškrtil jeden ze strážných, jiní zase, že šlo o ducha bývalého vězně," říká americký záhadolog Troy Taylor.

Vyfotili ducha?

Svědectví o nadpřirozených jevech bylo v době užívání věznice mnohem víc. O přízracích nehovořili pouze vězni, ale i rodiny, které je přišly navštívit. I v současnosti, kdy je Alcatraz velkým turistickým lákadlem, návštěvníci čas od času spatří či dokonce vyfotí ducha. Známý je případ z loňského léta. Britští turisté Paul Rice a Sheila Siler-Walshová prý spatřili v jedné z prázdných cel tajemnou ženu, kterou si také rychle vyfotografovali. Je snímek pravý, nebo jde o další z řady podvrhů?

zdroj EpochaPlus

San Quentin Prison

Věznice sama o sobě vznikla vv roce 1852. V jejích prostorách se nachází cela smrti, která je však výhradně určena pro vězně mužského pohlaví.

Všechny popravy nařízené státem California se dějí v této věznici. V průběhu let se však metody vyprovázení odsouzených na věčnost měnily a to několikrát.
Mezi lety 1893 a 1937 se vězni loučili se světem s oprátkou na krku. Tímto způsobem bylo popraveno 215 vězňů.
Po přechodu na sofistikovanější metodu bylo popraveno 169 vězňů v plynové komoře. Její používání však bylo v roce 1995 zakázáno a od té doby se popravují vězni jen smrtící injekcí.
Prostory jsou sam o sobě velice ponuré a tísnivé.
Při přítomnosti takov mnoství smrti, musí duše zemřelých jistě bloudit okolo a hledat klid. Co myslíte, popisují si nazvájem zážitky a porovnávají kdo z nich to měl těžší? 

Missouri State Penitentiary 

"Nezavírejte žádné dveře, do nikoho nedloubejte ani ho netahejte za vlasy, na nikoho nevyskakujte a nekřičte." říká náš průvodce. Vrhl jsem nenápadný pohled ke kolegyni. Museli jsme podepsat potvrzení o odpovědnosti a teď toto. "Zde ve věži byla stráž. Asi ve 2 hodiny se ozval kovový zvuk a strážný prohlásil, že měl pocit, že je sledován... Později se ozvalo bouchání znova. Tentokrát nepřestávalo. Strážný se vydal nahoru po schodech a uviděl řetěz, jak se samovolně pohybuje a buší o stěnu...". S tímto příběhem jsme vstoupili do hlubin věznice.

Před tím, než byla v roce 2004 vyřazena z provozu, byla státní vězeňská nemocnice Missouri nejstarší nepřetržitě provozovanou věznicí na západ od řeky Mississippi. Otevřena byla v roce 1836. Asi nejstrašidelnější část věznice je plynová komora pro odsouzené na smrt. Celkem zde bylo popraveno 40 osob a poslední poprava se konala v roce 1989. Dnes se zde konají strašidelné prohlídky. Aby ne místo působí zlověstně a prázdně.

West Virginia State 

Státní vězeňská nemocnice v Západní Virginii , která byla umístěna v Moundsvillu, byla poprvé postavena v roce 1863. Během výkonu věznice zde bylo 36 vražd, 86 oběšení a mnoho dalších smrtí na elektrickém křesle a sebevražd. Na pozemku zemřelo celkem 998 lidí. 

V roce 1886 byli úředníci věznice odhaleni pro ukrývání bičíků a dalších předmětů, které používali k týrání vězňů.  Některé praktiky se podobaly středověké tortuře.

Bylo zde zaznamenáno několik pochybných teplotních výkyvů, podivných zvuků a stínů. 

Ohio State Reformatory Riot

Od otevření v roce 1896 sídlilo do roku 1990 v této věznici 155 000 vězňů. Původně měla sloužit pouze k převýchově vězňů.  Vzhledem k přeplněným stavům věznic se však stala plnohodnotným vězením. Je zde 20 samotek nazývaných "díra", které jsou svědkem nejvyšší paranormální činnosti. Během nepokojů bylo 120 vězňů nahnáno do těchto prostorově malých buněk a jejich utrpení se zde nejspíše otisklo do zdí. Dalším místej je administrativní křídlo, kde žil Warder Glattke a jeho manželka Helen. V roce 1950 Helen nešťastnou náhodou shodila z police nabitou pistoli, která vystřelila a zasáhla ji do hrudníku a o tři dny později zemřela. Kaple, ošetřovna a suterén jsou také místem, kde se mají vyskytovat nadpřirozené síly.

zdroj ParaCZ

Eastern State 

Určitá místa jsou jako stvořená pro strašení. Blázince vězení, místa, kde byly lidé trápeni. A často tam umírali. Proto jejich duše nemůžou najít klid a potulují se v místech jejich utrpení. Jedna z nejděsivějších věznic se nachází v Pennsylvínii. Byla postavena v roce 1829 a stala se nejdražší stavbou své doby. Věřilo se, že v honosných věznicích si vězni uvědomí svou víru v Boha a napraví se. Ale z lidí zavíraných v tomto zařízení se nakonec spíše stávali duševně nemocní. Každá cela obsahovala stůl, postel, bibli a záchod. Vězni tam trávili 23 hodin denně a když byli vyvedeni ven, dozorci jim přes oči zavázali černou pásku. Komunikace mezi vězni byla naprosto zakázána ve snaze očistit jejich duši samotou. Pokud vězni porušili pravidla, čekali je tvrdé tresty.Některé používané tresty:

  • Šílencova židle bylo pojmenování pro trest, kdy byl chovanec připoután k židli tak, aby se nemohl vůbec hýbat. Byl ponechán bez jídla a pití, dokud se oběh v jejich těle téměř nezastavil. Několik vězňů na této židli skutečně zešílelo.
  • Díra byla skutečná díra v zemi, kde musel vezeň strávit několik dnů bez světla a s téměř žádným přísunem vzduchu. Dostávali jen vodu a chlebe, se kterým jim pomáhaly krysy a švábi.
  • Vodní lázeň byla použita v případě hrubého porušení pravidel. Provinilec byl namočen do ledové vody a pak byl celou noc připoután ke zdi. Během zimy byla na jeho kůži do rána vrstva ledu.
  • Železný roubík byl nejhorší a nejvíce smrtící trest. Kovový límec byl zachycen na jazyku a připoután k rukám. Pokud se člověk pohnul, způsobovalo to trhání jazyka. Mnoho vězňů při tomto mučení zemřelo na ztrátu krve.

Charles Dickens toto vězení jednou navštívil a řekl, že nic tak hrozného nikdy neviděl. V budově bylo 1700 chovanců, z toho bylo 250 léčeno, protože se tam zbláznili. Vězení bylo uzavřeno v roce 1971. Nicméně vězni se rozhodli, že nechtějí odejít. Každý říjen je věznice přestavěna do obrovského strašidelného domu, aby se tam veřejnost mohla přijít bát. Budova, která byla pro jiné místem utrpení, je pro návštěvníky místem zábavy. Není divu, že se duchové zlobí.

Jeden příběh vypráví o zámečníkovi, který přišel odmontovat 140 let starý zámek. Když ho uvolnil, uchopila ho síla tak mocná, že se nemohl ani pohnout. Lidé věří, že když otevřel zámek, vypustil tím duchy uvězněné v cele. Zámečník prý cítil vlnu negativní energie, která z cely vyšla. V tomto bloku se vysktují duchové, kteří vábí návštěvníky, aby šli s nimi. I slavní lidé se stali obětmi duchů v této věznici. Al Capone zde byl údajně mučen duchem muže, kterého zavraždil. Po bloku 6 a 12 se prochází hrozivý stín a bývají slýchány ďábelské výkřiky. V současné době se ve vězení provádí paranormální šetření. Když se budete po budově procházet sami, uslyšíte pláč, smích a šeptání. Zaměstnanci zde nikdy nezůstávají dlouho. Většinou odejdou hned, co potkají někoho z bývalých vězňů. V důsledku působení zlých sil jsou některé části budovy úplně uzavřeny. Často se diskutuje o tom, co by se stalo, kdyby byla tato místa otevřena. Pokud chcete ve vězení strávit noc, musíte mít opravdu pro strach uděláno. Bývalí vězňové si v noci dopřávají odepřenou svobodu. Návštěvníky většinou nabádají, aby šli s nimi. Zažijete zde věci, které do smrti nezapomenete. Mnoho lidí nechápe, jak zlé věci se tu dějí, když zhasnou světla. 

zdroj