cs

— Zrcadla —

Odborníci na paranormální jevy tvrdí, že zrcadla mohou být vstupní branou pro duše, ale i pro energii, která se sem za normálních okolností nemá možnost dostat. Také tvrdí, že díky zrcadlům můžeme nahlédnout do paralerních vesmírů. V každém případě jsou zrcadla obestřena velkým tajemstvím.

Zrcadlo zabiják

Vyrobil ho Luis Arpo, který se zabýval černou magií a znal se s Madame de Pompadour. Rám z pozlaceného mahagonu zdobili dva andílci. První, kdo ho vlastnil, byl bankéř Kirakos Gandzaketsi a zakoupit ho měl v roce 1769. O pár týdnů později byl nalezen mrtvý, smrt se zdála být nešťastnou náhodou, alespoň tak to vyhodnotila policie.

Za pár let jej vlastnila Maria Antoanetta, údajně v něm měla spatřit zvláštní výjev, který ji velmi vyděsil. Uviděla dívku jdoucí na popravu gilotinou. Viděla svou vlastní smrt? V každém případě se po tomto incidentu zrcadla zbavila. Bohužel ji to před osudem nezachránilo.

Zrcadlo putovalo od jednoho vlastníka k dalšímu, a když nezemřel za záhadných okolností, prostě zmizel. Zahrálo si svou roli i mezi nacisty. Zrcadlo vlastnila manželka markýze de Fornaroli. Když na jeden ze svých večírků sezval markýz esa wehrmachtu, stala se zvláštní věc. Markýzova manželka v noci zmizela! V jejím pokoji byl velký nepořádek, jakoby se s někým prala. Ale po markýze nebylo ani stopy. Ani další šetření nepřineslo žádné výsledky, nebyla k nalezení, nenašla se jediná stopa, která by vedla k odhalení záhady.

Zrcadlo odpočívalo v policejním skladu, odkud ale bylo odcizeno v roce 1997. Nový majitel by se měl mít na pozoru, pokud je tedy ještě mezi živými. V každém případě se ve francouzských novinách objevil inzerát s varováním, aby zrcadlo nikdo nekupoval, ani se nezdržoval v jeho blízkosti.

zdroj: https://www.spirit.cz/index.php/64-titulni2/18154-co-je-za-zrcadlem

Odhalí nám budoucnost?

Vznešená elfka Galadriel nabízí hobitovi Frodovi, že může pohlédnout do jejího zrcadla, které ukazuje věci, které byly, a věci, které jsou, i věci, které teprve mohou být. Slavná scéna se odehrává v kultovním románu Pán prstenů. Lidé od nepaměti věřili, že jim zrcadla mohou ukázat věci příští. Mohlo by se toto přesvědčení zakládat na pravdě, nebo patří jenom do fantastické literatury?

Jedním z nejznámějších nástrojů jasnovidců je křišťálová koule. Spatřit, co přinese zítřek, je prý možné také v zrcadlech. Ta totiž podle záhadologů poskytují pohled do astrálního času, v němž se nerozlišuje minulost, přítomnost a budoucnost. Rozpoznání toho, k čemu se výjevy v zrcadle vztahují, stejně jako samotné věštění, údajně vyžaduje dlouhodobý trénink. Jinak by přece mohl ze zrcadla vyčíst budoucnost každý! Jakým způsobem můžeme získat odpovědi na své otázky?

Mladá věštkyně zatemní okna. Ponoří se do meditačního klidu. Potom vezme do ruky černé zrcadlo a natočí ho tak, aby se v něm neodrážel okolní svět. Upřeně se do něj zahledí. Plochu zastře tajemná mlha. Vzápětí se dívky zmocní pocit, že se propadá do zrcadla. V něm se míhají zmatené výjevy. Podařilo se věštkyni konečně nahlédnout do budoucnosti? "Pamatujte, že nikdy nesmíte věštit, když máte vztek, jste nemocní, nebo cítíte smutek," varuje případné zájemce o věštění asi dvacetiletý jasnovidec a mág Silvestr Daniel Wysokinski.Negativní pocity by totiž mohly způsobit, že nám je zrcadlo takzvaně vrátí. Věštec rovněž varuje, že je možné, že ze začátku nespatříte nic. A pokud něco přece jenom zahlédnete, může jít o klam. Dokáže se však časem předpovídání budoucnosti naučit každý?

Věštění ze zrcadel se věnují již lidé ve starověku. Římané například s jejich pomocí hledají odpověď na otázku, zda se pacient uzdraví či nikoli. Jak to dělají? Malé zrcátko ponoří do vody. Pokud po jeho vytažení spatří normální odraz, nemocný se vyléčí. Jestliže však obraz v zrcadle ztratí tvar, značí to rychlou smrt. Lidé se zrcadel dotazují na budoucnost i později. Ve středověku například otáčejí zrcadla ke slunci a vykládají osud z tajemných her světla a stínu na jejich ploše. Němečtí mágové sestrojí speciální zrcadlo ze sedmi kusů tří různých zrcadel. První část slouží k podávání zpráv, druhá zprostředkovává informace o zdraví a třetí objasňuje skryté věci. Mistři magie v té době také věří, že nejvíce toho spatří v zrcadle nevinné děti. Mohla by se v tomto dávném přesvědčení skrývat pravda? 

zdroj: EpochaPlus

https://epochaplus.cz/tajemna-moc-zrcadel-odhali-nam-budoucnost/

Máte zrcadlo v ložnici? Může vám to přinášet smůlu!

Zrcadlo má v domácnosti každý z vás a obejít se bez něj se zkrátka nedá. Pro někoho jde jen o obyčejný předmět ke každodennímu použití, jiný vidí mocný magický prostředek. Jaká je magie zrcadel?

Článek

Zrcadlo je předmět tajuplný. Komu z vás se nikdy nestalo, že by se na sebe díval do zrcadla a tak trochu neuvažoval o tom, jak by asi zareagoval, kdyby se jeho odraz pohnul? Zrcadla přitahovala lidi odjakživa a byly jim přisouzeny různé schopnosti. Jaké? A jaká pravidla raději dodržovat i dnes? Anebo se třeba vrhnete přímo na kouzla?

Brána do jiných dimenzí

Asi nejčastěji se objevuje názor, že zrcadla jsou branou do jiných dimenzí, průchodem, kterým mohou procházet slabší energetické bytosti pohybující se v astrálu. I z toho důvodu se nedoporučuje skrze zrcadlo cokoli vyvolávat, protože nikdy nevíte, kdo nebo co na vaše volání odpoví. Zrcadlo by nemělo nikdy viset tak, aby se v něm odrážela postel. V noci, když spíte, jste totiž nejzranitelnější, vaše nitro je otevřené a je nejjednodušší vám ublížit.

Stejně tak by nemělo být velké zrcadlo na zdi v pokoji s vážně nemocným či starým člověkem. Jeho duše by mohla být lákána k odchodu a následně polapena zrcadlem. Naopak je vhodné věšet zrcadla tam, kde se schází větší společnost - do jídelny nebo obývacího pokoje. Zrcadla budou násobit zde nahromaděnou pozitivní energií a zlepší její cirkulaci místností.

Zrcadla obecně mají schopnost blokovat energii, odrážet ji tam, odkud přišla. Prastaré umění feng-šuej říká, že právě z toho důvodu by nemělo zrcadlo viset proti dveřím, protože by přímo do nich nazpět odráželo vstupující energii čchi.

Zrcadlo ale může fungovat i jako prostředek ochranný, který bude odpuzovat negativní energie či démony! I proto přetrvává zvyk dávat malé zrcátko do postýlky miminek, aby byla chráněna před vším zlým. Není však dobré věšet do dětského pokoje zrcadlo velkých rozměrů, i děti jsou velmi zranitelná stvoření.

Zrcátko v kabelce má podobný účinek - chrání před vším negativním, včetně zlodějů, jejichž negativní energie by měla být od zrcátka odražena pryč.

Tajemná kouzla

Skrze zrcadlo se můžete podívat do hlubin sebe samých. Připravte si před velké zrcadlo pohodlný polštář a několik svíček. Až se dostatečně setmí, rozsviťte je, pohodlně se usaďte a zahleďte se do vlastních očí. Pokud vytrváte, jistě se vám podaří nahlédnout do hlubokých zákoutí své duše a poodhalit to, co jste o sobě netušili.

I milostná kouzla mají hluboce zakořeněnou tradici. Malé zrcátko nejprve očistěte, vyplatí se před ním spálit snítku očistných bylin - šalvěje nebo rozmarýnu. Nabijte ho pomocí měsíční či sluneční energie - umisťte jej tak, aby se v něm paprsky přímo odrážely. Poté ho položte na noční stolek vedle postele a položte na něj krystal růženínu, kamene lásky a náklonnosti. Nechte ho tam přes noc.

Druhý den hned po probuzení zrcátko vezměte a rychle se do něj podívejte. V prvním záblesku spatříte tvář svého vyvoleného, pokud už ho znáte, nebo něco, co vám poradí, jak postupovat, abyste ho potkaly - třeba obraz sebe samé při běhu v parku, pokud ho máte potkat právě tam.

zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/mate-zrcadlo-v-loznici-muze-vam-to-prinaset-smulu-14854

Kde vám jeho síla pomůže a kde uškodí?

O tom, jakou veledůležitou roli hraje v našem životě i domě tak zdánlivý detail, jakým je zrcadlo, ví nejen učení Feng shui, ale věděli to i naši předkové napříč kulturami. Snad žádný předmět nemá tak přesná pravidla a netěší se takové pozornosti jako právě zrcadlo...

Přestože všechna učení tvrdí, že čím více zrcadel, tím lépe, také všechna jedním dechem dodávají, že je třeba dát pozor na to, kam je dáváme!

Pokusím se vám to hezky naservírovat nejenom z moudrých knih Feng shui, ale také jiných zdrojů, včetně moudré hlavy mojí babičky, která o Feng shui věděla s odpuštěním kulové, a přesto se její rady od tohoto učení i moudrosti jiných civilizací neliší.

Umístění zrcadla má doslova hmatatelný vliv jak na naše zdraví, tak i finance, práci či partnerství.

Připravte se jedem.

Možná budete stěhovat zrcadla.

Je mnohem lepší, jsou-li oválná, než když mají hrany

Rohy se dají ale takzvaně utlouct. Moje babička nalepila na hrany zrcadel mušličky, čímž opticky působila oválně. Na mou otázku povídala, že rohy trkají, a že nikdo nechce píchat sám do sebe.

Zrcadla by měla být vždy čistá.

To proto, že v nich se odráží všechno, co zrcadla "vidí". A to, jak to vidí, to je obrázek toho, jakou to vysílá energii. Logiku jsem v tom našla. Jistě ji cítíte také.

Zrcadla nemají odrážet nepříjemná, nebo nehezká místa v domě.

Koš špinavého prádla, odpadky, záchod, otlučené rohy a podobně.

Zrcadla by měla být zavěšena tak, aby se v nich viděl i nejvyšší obyvatel domu.

Mnohde trochu problém, ale lze ho vyřešit dostatečně dlouhými zrcadly. Nikdo by neměl vyskakovat, aby se zahlédl (můj případ skoro všude) a nikdo by neměl být při pohledu do zrcadla bez hlavy, protože ta potom prostě častěji bolí.

Zrcadlo by nemělo být přímo proti vstupním dveřím.

V tomhle postavení prakticky odvádí okamžitě všechno, co vstupuje do bytu.

Tedy i nás samotné!

V zrcadle byste se neměli vidět, když spíte.

Tohle nevím, jestli je i součástí Feng shui, ale moje babička tvrdila, že tak člověk budí sám sebe a neodpočine si.

Zrcadla by nikdy neměla být naproti sobě!

Prostor mezi nimi je doslova nebezpečný a energeticky vražedný.

Teď to vypadá, že zrcadlo nesmí být pomalu nikde, ale to není vůbec pravda.

Vrhnu se na to, kde zrcadlo skutečně hodně pomůže.

Předně je fajn, pokud někde zrcadlo odráží vodu.

Zrcadlo je prima mít tam, kde je v něm vidět jídelní stůl.

Nejraději po pravé straně stolu.

Ano, jistě. Násobí jídlo, takže i přístup k němu.

Pokud chcete víc peněz, dejte zrcadlo tak, aby odráželo místo kde je máte.

Dobře je také dávat například peněženku k zrcadlu. Pokud v ní něco je.

Zrcadla by měla dobře "vidět" do místnosti.

Magie zrcadel

Je bezpočet kouzel a rituálů spojených s použitím zrcadla.

Zrcadlo vlastně obecně vzato vrací, co "vidí", co k němu doléhá.

Nad mnoha staveními najdete zrcátka.

I tohle má svá pravidla. Je možné použít zrcátko obyčejné, což je v zásadě bezpečné na odrážení zlých věcí.

Existují ale specielní zrcadla, která se jmenují Ba gua. (Ba kua).

Mají tvar kruhu v osmiúhelníku a hodně se se sílou tohoto zářiče hazarduje.

Věnuji zrcadlům Ba gua samostatný článek, protože to je obsáhlé téma.

Pokud se vracíte domů pro zapomenutou věc, ukažte jí v zrcadle.

Je to ochranný rituál, poměrně hodně starý. Věří se totiž, že se člověk nemá vracet ze započaté cesty. Tímhle úkonem v podstatě smůlu vyplývající z vracení se kvůli konkrétní věci zrušíte.

Věřili byste, že když máte zlost, nebo špatnou náladu, že se stačí postavit před zrcadlo a chvíli se sám sobě dívat do očí?

Spolehlivě, vás přejde vztek a zlepší se vám nálada.

Zkuste to, funguje to.

Tyhle všechny věci vůbec nejsou překvapující, když se nad tím zamyslíme.

To proto, že zrcadlo je vlastně takový malý, ale silný zástupce Universa v našem soukromém životě.

Totiž, Universum není nic jiného, než obrovské zrcadlo vesmíru a z něho odráží všechno zpět.

Proto fungují magické rituály, proto funguje zákon synchronicity, proto je pravda, že se nám všechno vrátí, proto naše chování a myšlenky odráží Universum zpět do našeho života.

To je makro model, který často nejsme schopni vnímat.

Zrcadlo je pak úplně to stejné v našem mikro modelu domova, všedních událostí života i našeho pocitu štěstí hmotného, partnerského i zdravotního.

Energie v domě je nesmírně důležitá a to se pokrokem techniky nezmění.

Na stav duše člověka totiž stav a stupeň technické vyspělosti té, které civilizace nemá vůbec žádný vliv.

Text na smaragdové desce, jejíž význam nebyl dosud vysvětlen říká mimo jiné :

Jak nahoře, tak dole.

Kde asi čerpala Bible, kde se píše :

Jako v nebi tak i na zemi?

Je to vlastně jednoduché, že?

Víte, že řezaná květina, za kterou umístíte zrcadlo, uvadne rychleji?

Michaela Kudláčková

Proč nemáme spát vedle zrcadla?

Ještě naše prababičky se k zrcadlům chovaly krajně opatrně a do určité míry až s bázlivou péčí. Nebylo přitom důležité, k jaké víře nebo kultuře kdo patřil - zrcadlo bylo výjimečným předmětem prakticky pro všechna náboženství, národy a kultury světa. Bylo předmětem magickým. Sloužilo kouzlům a věštění, bylo bránou, jejímž prostřednictvím mohly být přivolány nebo zahnány zlé bytosti. Zrcadlo mělo zkrátka posvátnou moc, která však nebyla lidem vždycky ku prospěchu. Proto se do zrcadla neměli dívat nemocní, zakázáno bylo šestinedělkám i dětem. A kromě nesčetné řady jiných zásad a příkazů platilo přísné pravidlo: spící člověk se nesmí odrážet v zrcadle. Odkud se zrovna tahle pověra vzala?

Příčin je velmi mnoho. Za prvé, má se za to, že astrální duch, opouštějící ve spánku lidské tělo, se lehce dokáže protáhnout do světa za zrcadlem, odkud občas bývá nemožné dostat se zpět.

Ve spánku je navíc lidské nitro otevřené a snadno přístupné, zlé bytosti astrálního světa by mu mohly ublížit. Za druhé, existuje názor, že zrcadlo z člověka vysává jeho potenciál a kladnou energii, což se v důsledku negativně odrazí na jeho zdraví a psychickém stavu. Takové lidi pak často trápí nespavost, ale necítí se dobře ani po dlouhém a tvrdém spánku, jsou nervózní a podráždění.

Právě proto nemají zrcadla v ložnici co dělat. Jen tak si může člověk dokonale odpočinut, plně se uvolnit a nabrat nové síly. Krom toho nemusí být tak docela příjemné spatřit uprostřed noci v zrcadle svůj vlastní odraz: světla a stíny si s námi nehezky pohrávají a lekají nás strašidelnými podobami a nepěknými obrazy. Říká se také, že například odraz manželské postele v zrcadle doslova přitahuje nevěru. Tento účin ještě zesiluje, pokud se v zrcadle spolu s postelí zároveň odrážejí dveře do ložnice.

Mnoho lidí pokládá tyto pověry za hloupé mýty, které nemají žádný rozumný základ. Nic jim nezabrání usnout v blízkosti zrcadla odrážejícího jejich lůžko. Spí dobře a nemají žádné problémy zdravotní a žádné trable psychické. Nestěžují si na nevěru svého partnera, a když musejí v noci vstát, zrcadla se nelekají. Budiž jim to přáno, nejspíš nebudou mít se zrcadly problémy i nadále.

Feng-shui, starobylá čínská nauka o vztahu člověka a jeho životního prostoru v čase, pokládá zrcadlo za energetického upíra, schopného velmi rychle zbavit člověka energie. Feng-shui zapovídá věšet zrcadlo v blízkosti lůžka, protože bude odrážet rohy, v nichž se podle přesvědčení starých učenců tají temné síly a zlo. Zrcadlo brání koncentraci stejně jako uvolnění. Dvě zrcadla zavěšená proti sobě jsou koridorem k procházení zlých duchů. Pověsit zrcadlo naproti posteli je velkým prohřeškem proti zásadám feng-shui.

Jistě, že většina podobných pověr jsou pouhé mýty. Každý sám si musí rozhodnout, zda a kolik jim bude přikládat víry, zda se bude řídit jejich pravidly. Hlavní je se v blízkosti zrcadla co nejvíce usmívat, aby se v nich mohla zachytit a udržet kladná energie naší přívětivosti a dobré nálady.

zdroj